Da li ste religiozni?

View previous topic View next topic Go down

Da li ste religiozni?

Post by Guest on 09.01.15 18:27

Da li ste i koliko religiozni? Kojoj religiji pripadate,kako se izjasnjavate?
Guest
Guest

Back to top Go down

Re: Da li ste religiozni?

Post by Guest on 11.01.15 0:17

Ateista..Ne volim religije, donele su problem/ratove/pustos. Kako se kaze, svet bi bio bolji bez religija. Ali sta je tu je. I danas, ratovi se vode zbog iste, ubijaju se ljudi i medjusobno mrze.

Ipak, te religije su i odrzale narod u to tesko vreme, u davna vremena, kad se logicno nije puno znalo, tako da ne znam sta da mislim, mozda je nekad pomagalo narodu, danas iscrpljuje iovako siromasan narod, a nikakva korist. Ali to sam samo ja.
Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 11.01.15 10:43

Da, jesam religiozan, ali ne u takvoj meri da svoj zivot podredjujem tome. Ali vrlo postujem svaku religiju i volim da je izucavam i upoznajem, jer smatram da je bas religija temelj kulture jednog drustva. Ako upoznate religije drugih drustava ,lakse cete razumeti i te iste ljude druge religije.
I izjasnjavam se kao pravoslavni hriscanin. Ali to sto se izjasnjavam kao pripadnik hriscanske vere nisam time nikad smatrao da su druge pogresne. Niti bi mi ikad bio problem da udjem i u dzamiju i da se poklonim na njihov nacin. Nebi mi bio problem da odem ni na daleki istok i da na njihov nacin postujem njihove svetinje.

Inace da kazem, nisu religije donele problem. Problem su doneli i napravili ljudi koji su religiju hteli da iskoriste, ili su je vec iskoristili da bi nametnuli svoju volju drugima. A religija je najbolje sredstvo za manipulaciju ljudima i njihovo regrutovanje za "rat protiv nevernika"
Religija je fundamentelno nauka o moralu. I nijedna religija sveta ne propagira nasilje kao nacin da se drugi preobrate u vernike. Ali propagiraju je upravo vlade mnogih zemalja u sprezi sa svestenstvom koji im za to pruzaju moralnu legitimnost. A neupucen narod se vrlo rado odaziva na takve pozive i u ime boga krece da ubija "bezboznike" A nagrada svakom za to je "RAJ".  Pa zar to nije divno?

I viljuska je napravljena da bi bila od koristi ljudima prilikom jela. Ali viljuskom mozete ubosti nekog u oci i oslepeti ga za ceo zivot. Dali zbog toga treba viljusku treba proglasiti za izvorom problema?    

Religija je data ljudima da je shvate i da bi svoj zivot obogatili. I ona kao takve ne iscrpljuje narod. Naprotiv. Daje mu veliku korist. Religija ne utice na nas. Religija nas uci da ne dozvolimo da se na nas utice.
Ali na ljude lako utice religija danasnjeg vremena koja nudi jednu drugu korist svojim poklonicima. NOVAC, PROFIT, MOC i DOMINACIJA. A da bi se to ostvarilo, nekom se mora oteti da bi drugi dobili. Na nekog se mora uticati da bi drugi dominirali. Neko mora da padne na kolena da bi drugi bili mocni.
I samo od nas zavisi kojoj cemo se religiji pokloniti.
Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top